BELEDİYE YENİ EKMEK FIRINI
Devam Eden Projeler
Tarih: 19.02.2024
BELEDİYE YENİ EKMEK FIRINI


Kırşehir Belediyesi’nin mevcut ekmek fırınının eski olması ve kapasitesinin eksik olması nedeniyle yeni bir fırın kurma ihtiyacı duyduk. Kırşehir OSB girişinde bulunan eski Hal Binası dediğimiz yerin bakımını yaptık; makinelerimiz geldi ve montajı yapıldı.

  Fırınımız çok kısa bir süre zarfında üretime geçecek.  Önceki kapasitemiz 12 bin idi, şu anda 24 saat odaklı çalışıldığında 75 bin ekmek üretim kapasitesine sahip bir fırın oluşturuyoruz. 8 saatteki üretimimiz 25 bin olacak. Kırşehir’de ucuz ekmeğe ulaşmak için de önemli bir ihtiyaçtı Kırşehir Halk Ekmeği. Piyasa fiyatlarını dengeleyen kaliteli ekmek çıkaran bir fırınımız vardı. Fırınımızı yeniledik ve unlu mamuller de çıkarma imkânımız var. 

  Mahallelerde büfelerde ucuz ekmeği sattığımızda yarım saatte bir saatte ekmek bitiyordu ve biz ucuz ekmeğe vatandaşın kolay ulaşması için kapasite artırımına gittik. Yaklaşık 12 bin kapasiteli fırını 75 bin kapasiteye çıkardık. O da çok az bir süre sonunda faaliyete geçecek. 

  İl nüfusunun artması, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak olan gerek ucuz, gerekse de bedelsiz ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla 12.000 ekmek kapasiteli Fırını yenileyerek daha uygun ve daha teknolojik şartlardaki yüksek üretim kapasitesine sahip yeni Fırın Projesini tamamlamış olduk. Yeni Fırınımızı atıl durumdaki Hal binalarının revizyonu ile inşa ettik. İçinde İdari Birimler ve Depolar bulunacak, fırınla birlikte daha fazla ekmek de ihtiyaç sahibine ulaşılacak. Kırşehir’e hayırlı olsun.”

DİĞER FOTOĞRAFLAR
Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA