SELGAH DERESİ YEŞİL ALAN PROJESİ
Devam Eden Projeler
Tarih: 05.01.2024
SELGAH DERESİ YEŞİL ALAN PROJESİ
Başkanımız Ekicioğlu: Şehrimizin en büyük mahallesi olan; 40 binin üzerinde nüfusu bulunan Yenice Mahalle'sine yeni bir yeşil alan kazandırıyoruz.
 
            Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:
 
         “Proje kapsamında 56 bin metrekarelik alanda park, ağaçlandırma, peyzaj, sosyal donatı, spor alanları, sosyal etkinlik alanları gibi çok sayıda birim inşa edilecek. Projenin ikinci etabında ise Selgah Caddesi’nden başlayarak Güzler Sulama Birliği'ne kadar uzanan hatta Selgah Deresi etrafında ilk etabın devamı niteliğindeki rekreasyon alanı projesi inşa edilecek.

         Kılıçlı Köprüsü'nden Güzler Sulama Birliği'ne kadar 80 bin metrekarelik yeşil alan projemiz vardı. Dördüncü ihalede firma yetkililerimiz yanımızda; ihalemizi gerçekleştirdik. Şehrimizin en büyük mahallesi olan 40 binin üzerinde bulunan Yenice Mahalle'sine yeni bir yeşil alan kazandırıyoruz. Buradaki Kılıçlı Köprüsü'nden başlayarak derenin kenarından sağlı ve sollu olarak ve şu an birinci etap olan 56 bin metrekarelik alanın ihalesini gerçekleştirdik. Yer teslimini yaptık. Şu anda da firma geldi. Şantiyesini kurdu ve çalışmaya başladı. En kısa zamanda 80 bin metre kare ikinci etabı da yaptıktan sonra Yenice Mahallesi'ne yürüyüş alanlarıyla, sosyal donatılarıyla,  kafeleriyle, tenis kortlarıyla, basketbol sahalarıyla, spor alanlarıyla güzel bir tesis kazandıracağız. Kırşehir'e hayırlı uğurlu olsun.”

DİĞER FOTOĞRAFLAR
Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA