YENİ HAL BİNASI
Devam Eden Projeler
Tarih: 19.02.2024
YENİ HAL BİNASI
       Özellikle toptan gıda ihtiyacını, meyve ve sebze ihtiyacını karşılayacak olan hal Binamız Kırşehir’in ve bölgemizin, ilçelerimizi de içine alan, önemli bir merkezi olacak. 

       Kırşehir’in bir Hal Binası yoktu. Bakanlık standartlarına uygun bir Hal Binası yoktu; biz de Kırşehir Belediyesi olarak Bakanlık standartlarına uygun bir proje geliştirdik ve Organize Sanayi Bölgesi girişinde Hal Binasını yapıyoruz. Özellikle toptan gıda ihtiyacını, meyve ve sebze ihtiyacını karşılayacak olan Hal Binamız, Kırşehir’in ve bölgemizin, ilçelerimizi de içine alan önemli bir merkez olacak. 

  Yazın faaliyete geçecek olan Hal Binamızın temellerini attık. Prefabrik sisteminde ilk önce soket sistemini hazırladıktan sonra fazla sürmeyecek ve en kısa zamanda, yazın Hal Binasını devreye sokacağız.

  Yanında hemen Sosyal Tesisleri olan, kantarı olan, güvenliği olan, yaklaşık 30 tane iş yeri olan Hal Binamızı Toptancı Hal Esnafımızın hizmetine sunacağız. Hal Binamızın hemen yanında 10.000 m2’lik bir alana Kamyon Garajı yapıyoruz; çünkü belirli standartlara sahip bir Kamyon Garajımız yoktu. İçinde Sosyal Tesisi, güvenliği olan bir Kamyon Garajını da hemen yanına inşa ediyoruz. Kırşehir’in önemli ihtiyaçlarından olan Hal Binası yoktu ve Pazar yerini hal binası kullanıyorlardı hafta içi sürekli. Giriş çıkışları kontrol dışındaydı, kimin Hal’e mal getirdiği kimin Hal’den mal çıkardığı kayıt altına alınmıyordu; bunun için de biz bunu kayıt altına alacak şekilde, Bakanlığın standartlarına uygun bir hal binasını faaliyete geçireceğiz.”
DİĞER FOTOĞRAFLAR
Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA