KIRŞEHİRİ
TANIYIN
Tarihimize Göz Atın !
Kırşehiri Tanıyın
TAMAMLANAN
PROJELERİMİZ
Projelerimiz Hayata Kavuşuyor !
Projelerimiz
DEĞERLENDİRELİM
PROJEM VAR
Projenizi Bizimle Paylaşın !
Projelerimiz
SELAHATTİN EKİCİOĞLU
KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIMIZIN MESAJI
KIRŞEHİR BELEDİYESİKıymetli yurttaşlarım,   


12. Yüzyılda Ahi Evran-ı Veli, Aşık Paşa, Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre gibi Anadolu erenlerine ev sahipliği yapmış ve Anadolu Halk Müziği geleneği içerisinde eşsiz bir yere sahip olan Anadolu Abdal Geleneği’nin merkezi olarak Aşık Said, Çekiç Ali, Muharrem Ertaş ve bu geleneği evrensel boyuta taşımış Büyük Usta Neşet Ertaş’ın memleketi olan Kırşehir, tarihi ve kültürel dokusu ile Anadolu’nun kadim ve özgün bir şehridir. 


Anadolu tarihi ve kültürü içerisinde böylesine önemli olan şehrimizin daha güzel ve yaşanılır bir kent olması ve ulusal ve uluslararası kamuoyunda gözlerin çevrildiği Kırşehir’i Anadolu’nun öncü kenti yapma hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz.


‘Kimseyi incitmeden, kimseyi kırmadan, hep birlikte ortak akılla bu şehri yöneteceğiz’ diyerek çıktığımız bu yolda yarım kalan projelerin tamamlanması, kent estetiğine yakışır biçimde alt-yapı ve üst-yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürülmesi, yoğun krizlerin yaşandığı böylesine sıkıntılı bir ekonomik ortamda kadın ve gençlerimize istihdam yaratacak projelerin hayata geçirilmesi ve ilimizin tarihsel, sosyal ve kültürel dokusuna uygun bir yaşam kültürünün çağdaş ve yaşanılabilir bir kentlilik bilincine dönüştürülmesi için insan odaklı yerel yönetim anlayışımızla emek ve özveri ile hizmet veriyoruz.


Hedefimiz; 5000 yıllık kadim bir tarih ve kültür şehri olan Kırşehir’i başta kalkınma kooperatiflerimiz olmak üzere, turizm alanında geliştirerek güçlü bir ekonomik yapıya kavuşturmak ve aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda daha yaşanılır bir kent yaratmaktır.    


Ahiliğin Başkenti Ozanlar Diyarı Şirin Kırşehir’den sizleri selamlıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

                                                             

                                                                                                                                                                                                                                        

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA