Tarih: 15.12.2021
KIRŞEHİR KİTAP GÜNLERİ SONA ERDİ

2 Aralık 2021 Perşembe günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde açılışı yapılan Kırşehir Kitap Günleri 14 Aralık 2021 Salı günü sona erdi

 

 

Kırşehir Belediyesi Kitap Günleri 2-14 Aralık 2021 tarihleri arasında Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde kitapseverlerle buluşurken söyleşi ve imza günleri programları da yoğun katılımlarla gerçekleşti.

 

            Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu Kırşehir Kitap Günlerinin 2-14 Aralık 2021 tarihleri arasında Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde 09.00-19.00 saatleri arasında Kırşehirli kitapseverlerle buluştuğuna dikkat çekerek söyleşi ve imza günleriyle de geniş katılımlı programlar gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

            50 yayıncı, 14 marka ve 30 yazarın Kırşehir Kitap Günleri süresi boyunca kitapseverlerle buluştuğunu belirten Başkanımız Ekicioğlu, 6 Aralık 2021 Pazartesi günü yapılan Ahmet Telli söyleşisinin ardından 10 Aralık 2021 Cuma günü de siyasetçi yazar Barış Yarkadaş söyleşisinin geniş katılımla gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

Başkanımız Ekicioğlu açıklamasında şunları söyledi:

             “Geçtiğimi yıl pandemi kısıtlamaları nedeniyle yapamadığımız Kitap Günlerini bu yıl kısıtlamaların kalmasıyla birlikte organize ederek ilimizde ihtiyaç duyulan bir organizasyonu hayata geçirmiş olduk.

 

             Kitap okuma alışkanlığı ve okuma oranının yüksek olduğu tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizde okurların yayınevleri aracılığıyla kitaplarla ve yazarlarla buluşması beklenen bir durumdu ve biz de Kırşehir Belediyesi olarak bu kapsamda Kırşehir Kitap Günlerini organize ettik. Bu yıl havaların da soğukluğunu dikkate alarak Kırşehir Kitap Günlerini Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde yaptık.

 

             Özellikle gençlerimiz, ilköğretim ve lise öğrencilerinin kitapların sıcaklığını da hissetmeleri açısından bu tür fuarların önemini biliyor ve bu kapsamda organizasyonların devamlılığını sağlamak istiyoruz.

 

            Önümüzdeki yıllarda yapacak olduğumuz Kitap Fuarlarını daha geniş katılımlı ve daha çok imza günü ve söyleşilerle zenginleştireceğiz.

 

             Kırşehir Kitap Günleri kapsamında fuarın organizasyonunda ve Kırşehirli hemşehrilerimizle buluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA