Tarih: 06.12.2022
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, KERVANSARAY MAHALLESİ’NDE 3 BİN 500 ADET SEDİR, KARAÇAM VE MEŞE FİDANINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliğiyle, Kervansaray Mahallesinde “Sevgi varsa engel yoktur” sloganıyla Engelsiz Hatıra Ormanı oluşturuldu

 

           

20 Kasım 2022 Pazar günü Bahçelievler Mahallesi Küçük Suludere mevkiindeki Fidan dikiminin ardından 3 Aralık 2022 Cumartesi günü de Kervansaray Mahallesi’nde Fidan dikimi yapıldı. Söz konusu yerde; yaklaşık 15 Bin metre karelik bir alanda 3 Bin 500 adet Sedir, Karaçam ve Meşe Fidanını toprakla buluşturuldu.

 

            Programın açılış konuşmasını Belediye Başkan Yardımcımız Tuncay Polat yaptı. Polat, Kırşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 30 bin metre kare bedemlik-meşe, 17 bin metre kare Lavanta-Kırşehir Gülü, Özbağ Selafur mevkiinde 54 bin metre kare ve Kır-Köy Kampusunda 52 bin metre kare olmak üzere 153 bin metre karelik bir alanı yeşillendirip ağaçlandırmasını yaptıklarını; 20 Kasım 2022 Pazar günü Bahçelievler Mahallesi Küçük Suludere mevkiindeki Fidan dikiminin ardından Kervansaray Mahallesi’nde de “Sevgi varsa engel yoktur” sloganıyla Engelsiz Hatıra Ormanı oluşturmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

 

Fidan dikimi öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekilimiz Osman Uçar ise konuşmasında şunları ifade etti:

 

            “Kırşehir Belediyesi olarak, daha bir yeşil Kırşehir için elimizden ne geliyorsa yapıyor ve paydaşlarımızı da ağaç dikimi noktasında destekliyoruz. Hatırlanacağı üzere 20 Kasım 2022 tarihinde Bahçelievler Mahallesi’nde, 6 bin adet Sedir, Karaçam ve Meşe Fidanını toprakla buluşturduk. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bırakacağımız en güzel mirasın; onların rahat bir şekilde yaşayabilecekleri tertemiz ve yemyeşil bir Kırşehir olduğunu düşünüyor ve bu kapsamda da fidan dikme programları yapıyoruz.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Kırşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliğiyle Cumartesi günü Kervansaray Mahallesinde “Sevgi varsa engel yoktur” sloganıyla Engelsiz Hatıra Ormanı oluşturuyoruz. Engelsiz hemşehrilerimizle birlikte söz konusu yerde; yaklaşık 15 Bin metre karelik bir alanda 3 Bin 500 adet Sedir, Karaçam ve Meşe Fidanını toprakla buluşturacağız.

 

Bu anlamlı günde, “Sevgi varsa engel yoktur” sloganıyla oluşturduğumuz Engelsiz Hatıra Ormanı için Fidan Dikimine katılan tüm Kırşehirli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

 

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA