Tarih: 22.02.2024
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, EMEKÇİ KADINLAR BULUŞMASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

El emeği göz nuru ürünlerin satışının yapılacağı “Emekçi Kadınlar Buluşması” temalı program açılışı 23 Şubat 2024 Cuma günü saat 11.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Kooperatiflerin, Kadın Emek Pazarı emekçi kadınlarının, Kırşehir Belediyesi bünyesindeki kurslarda ve evde bireysel olarak üretimde bulunan emekçi kadınların ürettikleri ürünlerin satışının yapılacağı stantlardan oluşan Emekçi Kadınlar Buluşması Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde 26 Şubat 2024 Pazartesi gününe kadar açık olacak.

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, sosyoekonomik açıdan kalkınmanın tartışmasız ön koşulunun kadın emeğinden geçtiğinin bilinciyle tasarlanan Emekçi Kadınlar Buluşmasının tüm emekçi kadınlara ve Kırşehir’e hayırlı olmasını diledi.

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak şunları ifade etti:

 

 “Bilindiği üzere toplumsal yaşamımızda kadın-erkek eşitliği temel bir haktır. Kadınların erkeklerle sadece kâğıt üzerinde değil, toplumsal yaşamın tüm alanlarında eşit hak ve fırsatlara sahip olmalarını, eşit muamele görmelerini, özgür ve eşit insanlar olarak aynı zamanda ekonomik alana katkı sunacak üretimlerini de Kırşehir Belediyesi olarak önemsiyoruz.

 

 Açılışını gerçekleştirdiğimiz “Emekçi Kadınlar Buluşması’nda emekçi kadınlarımız üretmiş oldukları ürünleri hemşehrilerimize sunmakla kendilerinin ekonomik alanda da varolduklarını ve isterlerse neler yapabileceklerini göstermektedirler. Şu bilinmelidir ki bizim Belediyecilik anlayışımızda kadınların kendi yaşamlarını istedikleri şekilde düzenlemeleri çok önem arz etmektedir.

 

           Kadınlar aile içinde, kamusal yaşamda ve de iş hayatında daha eşitlikçi bir ilişki talep etmektedir. Bilinmelidir ki kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduğu zaman toplum da daha güçlü olacaktır.

Sosyoekonomik kalkınmanın tartışmasız ön koşulunun kadın emeğinden geçtiğinin bilinciyle 26 Şubat Pazartesi gününe kadar açık kalacak olan “Emekçi Kadınlar Buluşması”nın tüm emekçi kadınlara ve Kırşehir’e hayırlı olmasını diliyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA