Tarih: 31.01.2022
KIRŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ GECE SAATLERİNDE MÜDAHALEDE BULUNDU

BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, PAZAR GÜNÜ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ VE İLGİLİ BİRİM MÜDÜRLÜK TEMSİLCİLERİYLE,BEKLENEN KAR YAĞIŞI ÖNCESİ, ERKEN MÜDAHELE PALANINI GÖRÜŞTÜ

 

30 Ocak 2022 Pazar günü Meteoroloji İl Müdürlüğü tarafından 31 Ocak 2022 Pazartesi günü sabah saat 04.00 sularında kar yağışının yoğun bir şekilde olacağını duyurmasının ardından Kırşehir Belediyesi de erken önlemlerini alarak sahada anında müdahalede bulundu.

 

Pazar günü Belediye Başkan Yardımcılarımız ve ilgili birim Müdürlük temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştiren Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, yapılan kar yağışı uyarısıyla birlikte il genelinde yapılacak olan saha çalışması planı hazırladıklarını ve ekiplerle beraber müdahalede bulunduklarını dile getirdi. Başkanımız Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:

“Bir hafta önce etkisini göstermeye başlayan kar yağışıyla birlikte tüm saha ekiplerimizlhemşehrilerimizinhareket alanlarının rahatlatılması için çalışmalarımızı yaptık. Kaldırımlarda kar küreme çalışmaları yapılırken yolların da açılması sağlanarak trafik akışının rahat bir şekilde gerçekleşmesini sağladık.

Belediye İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de eş zamanlı olarak saçaklarda oluşan kar ve buz kütlelerinin temizlenme işini gerekli güvenlik önlemlerini alarak gerçekleştirdi.

Pazar günü itibarıyla Meteorolojiden alınan bilgilere göre ilimizde devam eden kar yağışının 31 Ocak 2022 Pazartesi gece saatlerinden itibaren gün boyunca zaman zaman yoğun şekilde olacağının duyurulmasıyla birlikte yine Pazar günü başkan yardımcılarımız ve bağlı birimlerimizle toplantı yaparak gerekli önlemlerin alınması noktasında planları oluşturduk ve gece yağışın başlamasıyla birlikte de ekiplerimiz saha çalışmalarını yürüttü.

Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz de hemşerilerimizin ve esnafımızın olumsuz etkilenmemesi için Pazar günü başlayan yağışla birlikte buzlanmalara karşı Ankara Caddesi ile Terme Caddesi'ndeki kaldırımlarda Kar Eritme Solüsyonu uygulamasın yaptılar.

Kırşehirli hemşehrilerimizin kış koşullarından olumsuz etkilenmemeleri için sahada gece gündüz çalışma yapan ekiplerimize tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA