Tarih: 01.12.2022
ENGELSİZ HATIRA ORMANI OLUŞTURUYORUZ!

BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU: DAHA YEŞİL, DAHA YAŞANILIR BİR ŞEHİR VE ÜLKE İÇİN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ ENGELSİZ HATIRA ORMANI FİDAN DİKİMİ PROGRAMINA BEKLİYORUM

 

            Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün, hemşehrilerimizle birlikte 20 Kasım 2022 tarihinde Bahçelievler Mahallesi’nde, 6 bin adet Sedir, Karaçam ve Meşe Fidanını toprakla buluşturmasının ardından; 3 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 12.00’da Dünya Engelliler Günü kapsamında, Kervansaray Mahallesi’nde (Boztepe yolu, Kırgaz tesisleri altı) “Sevgi varsa engel yoktur” sloganıyla Engelsiz Hatıra Ormanı oluşturuyoruz.

 

Kervansaray Mahallesi’nde yaklaşık 15 Bin metre kare alanda 3 Bin 500 adet Sedir, Karaçam ve Meşe Fidanını toprakla buluşturacaklarını ifade eden Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

 

          “Kırşehir Belediyesi olarak, daha bir yeşil Kırşehir için elimizden ne geliyorsa yapıyor ve paydaşlarımızı da ağaç dikimi noktasında destekliyoruz. Hatırlanacağı üzere 20 Kasım 2022 tarihinde Bahçelievler Mahallesi’nde, 6 bin adet Sedir, Karaçam ve Meşe Fidanını toprakla buluşturduk. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bırakacağımız en güzel mirasın; onların rahat bir şekilde yaşayabilecekleri tertemiz ve yemyeşil bir Kırşehir olduğunu düşünüyor ve bu kapsamda da fidan dikme programları yapıyoruz.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Kırşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliğiyle Cumartesi günü Kervansaray Mahallesinde “Sevgi varsa engel yoktur” sloganıyla Engelsiz Hatıra Ormanı oluşturuyoruz. Engelli hemşehrilerimizle birlikte söz konusu yerde; yaklaşık 15 Bin metre karelik bir alanda 3 Bin 500 adet Sedir, Karaçam ve Meşe Fidanını toprakla buluşturacağız.

 

Bu anlamlı günde, “Sevgi varsa engel yoktur” sloganıyla oluşturacağımız Engelsiz Hatıra Ormanı için Fidan Dikimine tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi bekliyorum.”

 

3 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 12:00’da Kervansaray Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan ve fidanların Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak verileceği Engelsiz Hatıra Ormanı Fidan dikimi öncesi, saat 11:00’dan itibaren Kırşehir Belediyesi önünden ücretsiz servisler kalkacak.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA