Tarih: 19.01.2022
BELEDİYEMİZDEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK VE YİYECEK YARDIMI

KIRŞEHİR BELEDİYESİ, SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇİÇEKDAĞI YOLU ÜZERİNDEKİ (İSTANBUL ET KARŞISI) ALANA SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARI İÇİN 15 ADET BARINAK VE YİYECEK BIRAKTI.

 

Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanları için Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından yapılan 15 adet barınak; hayırsever hemşehrimiz Melek Yıldız’ında katkılarıyla yiyecek yardımında bulundu.

 

Salı günü ilimizde başlaya yoğun kar yağışıyla birlikte Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri acil bakıma ve barınmaya ihtiyaç duyan hayvanlar için barınak yerleştirdi. Sokak Hayvanlar ve Doğa Gönüllüsü yardımsever hemşehrimiz Melek Yıldız’ın da katkısıyla sokak hayvanları için yiyecek katkısında bulundu.

 

            Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü Salı günü yoğun kar yağışının başlamasıyla birlikte barınma ve yiyecek sıkıntısı çeken hayvanlara destek olmak için seferber oldu.

 

 En son Çiçekdağı Yolu üzerindeki (İstanbul Et karşısı) sahipsiz sokak hayvanları için 1 Tonluk Su tankını devreye sokan Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü, mama desteği de vererek hayvanların açlıktan ölmesini önlüyor.

 

 Belediye başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde, sokak hayvanlarının en iyi şekilde rehabilite edilirken kış ayının da başlamasıyla birlikte bakımları da yerine getirildiğini belirtti. Başkanımız Ekicioğlu “Salı günü başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte Çiçekdağı Yolu üzerindeki (İstanbul Et karşısı) alana Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından barınak ve yiyecek bırakılarak soğuk günlerde hayvanların olumsuz etkilenmesinin ve can kayıplarının önüne geçildi.

 

Bu arada hayırsever hemşehrimiz Melek Yıldız da ekiplerimiz nezaretinde aç kalan sokak hayvanlarına besin yardımında bulunarak örnek ve sorumlu bir davranış sergiledi. Kendisine tüm personelim ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA