Tarih: 05.10.2021
BELEDİYEMİZ, DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE FARKINDALIK YARATTI!

            BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: YAŞAM DOSTU HAYVANLARIN BİR GÜNLE DEĞİL TÜM GÜNLER SAHİPLENİLEREK KORUNMASI HEPİMİZİN İNSANLIK GÖREVİDİR.


4 Ekim Dünya Hayvan hakları Günü nedeniyle Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından Cacabey Meydanı’nda kurulan çadırda hayvanları koruma bilincinin geliştirilmesi noktasında hemşehrilerimize bilgilendirme yapıldı.

 

Çadırı ziyaret eden Belediye başkanımız Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Birlikte yaşadığımız, aynı havayı soluyup aynı duyguları hissettiğimiz, her biri kendine özgü yaşam biçimlerine sahip milyonlarca tür hayvanı korumak; evrende insanlardan başka canlılar olduğunu anlamak, onların yaşam alanlarına müdahale etmemek, yaşama hakkına saygı duymak hepimizin görevidir.

 

Hayvanlara yönelik şiddet eylemlerinin Türk Ceza Yasası kapsamına alınarak değerlendirilmesi, tüm şehirlerde hayvan bakımevlerinin açılması, tüm sokak hayvanlarının kayıt altına alınması ve evcil hayvan ticareti yapan mağazalara yeni düzenlemeler getirilmesi hayvan hakları açısından öncelikli görev olarak önümüzde durmaktadır.

 

UNESCO tarafından ilan edilen Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde belirtilen standartların şehrimizde de hakim kılınması, kamu sağlığı ve güvenliği ile tüm canlıların yaşam haklaının bir denge içerisinde korunması için çalışmalarımız devam edecektir.

 

Hayvan Hakları ve onların yaşam standartlarının iyileştirilmesi kapsamında Kırşehir Belediyesi olarak toplam 2.600 m2 üzerine yaptığımız konsept projemizle özellikle köpeklerin sosyalleşmesine yönelik bir çalışmayı tamamladık.

 

            Yaşam dostu hayvanların bir günle değil tüm günler sahiplenilerek korunması hepimizin insanlık görevidir.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER