Tarih: 04.10.2021
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU: ÖĞRENCİLERE ÖĞRETMENLERİNİ BEKLETEN, ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERE DE OKULLARINI, ÖĞRENCİLERİNİ ÖZLETEN UYGULAMALARA BİR AN ÖNCE SON VERİLMESİNİ DİLİYORUM!

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu öğretmenlerimizin Dünya Öğretmenler Günü'nü her yıl giderek daha da artan sorunlarla karşıladıklarına dikkat çekerek, öğretmenlerin hayal kırıklığı yaşamaya devam ettiklerini ifade etti.

 

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Ekicioğlu, öğretmenlerin sorunlarına dikkati çekti. Başkanımız Ekicoğlu, açıklamasında şunları söyledi:


''Öğretmenlerimiz Dünya Öğretmenler Günü'nü her yıl daha da artan ve giderek kronikleşen sorunlarıyla karşılamaya devam ediyorlar.

 

Her öğretmenler gününe sorunlarının çözümünü bekleyerek giren öğretmenlerimiz bu yıl da hayal kırıklığı yaşadılar. Özellikle günümüzde, 'siz öğretmensiniz' diye mezun ettiğimiz, diploma verdiğimiz yüz binleri, sadece seçim zamanlarında anımsamamalıyız.

 

Bugün hâlâ binlerce atanamayan öğretmenizin bulunduğunun bilinmesini istiyoruz; ataması yapılmış öğretmenlerin ise farklı statülerde, esnek ve güvencesiz çalıştırmanın da hem samimiyetsiz hem de öğretmene değer vermeyen anlayışlarının ibret verici bir uygulaması olarak karşımızda durduğunu ifade etmek isterim.

 

Bu Dünya Öğretmenler Günü'nde öğrencilere öğretmenlerini bekleten, atanamayan öğretmenlere de okullarını, öğrencilerini özleten uygulamalara bir an önce son verilmesini diliyor, öğrenci ve öğretmenlerimize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.''

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER