Tarih: 26.03.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: TİYATRO HAYATIN YANSIMASIDIR


Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, 1948 yılında kurulan Uluslararası Tiyatro Enstitüsü’nün, 1961 yılında aldığı kararla 27 Mart gününü “Dünya Tiyatro Günü” olarak kabul ettiğini hatırlatarak şunları söyledi:

“Kırşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizin kültür sanat hayatına da katkı sunmaya ve bu doğrultuda da etkinlikleri hayata geçirmeye davam ediyoruz.

Bizim kültürümüzde tiyatro; orta oyunu, gölge oyunu, köy seyirlik oyunları, meddahlık danslı ve şarkılı veya taklit şeklinde başlamıştır. Ülkemizde tiyatro ile ilgili ilk ulusal bildiriyi de yaşamını tiyatroya adamış ünlü tiyatro sanatçımız Muhsin Ertuğrul kaleme almıştır. 

Tiyatro hayatın bir parçasıdır ve hayatımızı yansıtır. Hayatı n içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur. 

Bu vesile ile Tiyatro sanatının içinde emek veren başta Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu olmak üzere tüm sanatçılarımızın Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyorum.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA