Tarih: 09.04.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Başkanımız Selahattin Ekicioğlu: Türk Polis Teşkilatımızın 178. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası’nı kutluyor; bütün emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.

 

Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

 Demokrasinin işlerliği, özgürlüklerin korunması ve adaletin tesisi ancak huzurlu bir ortamda sağlanabilir. 10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatı, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir.

              Gücünü yasalardan ve halktan alan polislerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde belirttiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir.

  Halka hizmet anlayışı içerisinde görevlerini en iyi şekilde icra eden ve bu uğurda şehit olan polislerimizi saygı ve rahmetle anıyor; gece gündüz demeden canları pahasına vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için çalışan polislerimizin Polis Haftası'nı ve Türk Polis Teşkilatımızın 178. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA