Tarih: 04.02.2022
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, ATATÜRK ANITINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Samsun'da Atatürk Anıtına yapılan saldırıyı kınayan bir mesaj yayınladı. Başkanımız Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:


Samsun'un İlkadım ilçesinde, Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 yılında Milli Mücadele'yi başlatmak için kente ayak bastığı noktada bulunan Atatürk Anıtı yıkılmak istendi. Bu olay Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarına çok şeyi anlatıyor.  Atatürk Anıtı'nı yıkmaya teşebbüs eden bu alçak teşebbüsün nerelerden ve hangi emellerden destek aldığını hepimizin çok iyi anlaması ve değerlendirmesi gerekir.


Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatmak, Heykellerine saldırmak, Anıtlarını tahrip etmek, Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını karalamak bu ülkede yapılabilecek en büyük ihanettir.


Bizlere ve gelecek nesillerimize ışık tutan Atatürk ilkelerinden ve devrimlerinden ayrılmayacağımız gibi bu ilkelerin bundan sonra da en büyük koruyucusu olmaya devam edeceğimizi buradan bir kez daha haykırıyoruz.


Samsun'da Atamızın Onur Anıtı'na yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, faillerinin en yakın zamanda cezalandırılmasını temenni ediyorum.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA