Tarih: 10.11.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, “10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA” TÖRENİNE KATILDI

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, il protokolü ile birlikte, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı Önündeki Törene; daha sonra ise Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan Anma Programına katılarak, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi ve özlemle bir kez daha andı.

Belediye Başkan Yardımcımız Osman Uçar da Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından saat 11:00’da Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Çelenk Sunma Programına katıldı.


Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, 10 Kasım 2023 Cuma günü il protokolü ile birlikte, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı Önündeki Törene katıldı.


Saat 09:05’teki iki dakikalık Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla birlikte Bayraklar yarıya indirildi.


Daha sonra, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan Anma Programına katılan Başkanımız Ekicioğlu, Atatürk Konulu Sinevizyon Gösterimini izledi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından şiirler okundu ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.


       Belediye Başkan Yardımcımız Osman Uçar da Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından saat 11:00’da Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Çelenk Sunma Programına katıldı.


            Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. Yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamasında şunları ifade etti:

“Kurtuluş Savaşı'nın önderi, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, ebedi Başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 85’inci yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyorum.


Ulu Önderimiz Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin değeri her geçen gün toplumumuzun tüm kesimlerince daha iyi anlaşılıyor; ülkemizde ve Dünyada özgür ve onurlu yaşamak isteyen milyonlara ilham vermeye devam ediyor.


Atatürk'ün, harcını bağımsızlık bilinci ve milli egemenliğe kayıtsız bağlılıkla kardığı Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkeleri ve kuruluş değerleri, mazlum milletler için kendilerini barışa, huzura, adalete ve demokrasiye ulaştıracak pusula olma görevini sürdürüyor.


Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurucusu olduğu Cumhuriyet sayesindedir ki ülkenin gerçek sahipleri bir kişi, bir aile veya bir zümre değil, milletin kendisidir.


Cumhuriyetimizin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesi, milli egemenliğin güvencesi ve karşı karşıya bulunduğumuz adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresidir.


Bu nedenle özgür ve onurlu yaşamak isteyen her yurttaşımız, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma, ülkemizde mutlak adaleti sağlama mücadelesinin parçasıdır.


Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 85. Yıldönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA