Tarih: 14.07.2020
BAŞKANIMIZ’DAN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ekicioğlu mesajında: ‘’Cumhuriyet ve demokrasi düşmanı FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz gecesi düzenlediği hain darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü her zaman olduğu gibi bir kez daha lanetliyorum. 15 Temmuz 2016 gecesinde demokrasiye sahip çıkan milletimiz,  halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkmak azminde olduğunu bir kez daha tüm Dünya’ya göstermiştir.

Darbe girimine karşı Milletimiz, Gazi Meclisimiz ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, bu hain girişim boşa çıkarılmıştır. Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı olduğumuzu belirtiyor, güçlü bir Türkiye yaratmanın yolunun, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçtiğini bildiriyorum.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelesini başlatırken işaret ettiği gibi her zaman tek güvencemiz ve umudumuz milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımla 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.’’ dedi. 

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER