Tarih: 24.06.2021
BAŞKAN EKİCİOĞLU YKS’YE GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİLEDİ

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Yükseköğretim  Kurumları Sınavı’na (YKS)  girecek olan öğrencilere başarı diledi.

Başkan Ekicioğlu açıklamasında şunları ifade etti: 

“Kırşehir’i eğitimde marka kent yapan öğrencilerimizin geleceklerini belirleyecek olan YKS bu yıl da Pandemi sürecinin gölgesinde yapılacak. Birçok öğrencimiz bu olağanüstü süreçten kaynaklı belki de istediği gibi sınavlara hazırlanamadı ama unutmayın ki sınav başarısı hayat başarısı değildir. Unutmayın ki hayatınız boyunca belki de daha önemli sınavlarla karşılaşacaksınız. Hiçbir şey sizin sağlığınızdan daha önemli değil.

Çağdaş ülkelerin gelişmişlik düzeylerini belirleyen en önemli faktörün eğitim olduğunun bilincindeyiz. Unutmayın ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmek için bilim ve teknolojideki değişimleri yakalamak ve yeni olanakları üretebilmek sizlerle mümkün olacaktır.

Hem ilimizin hem de ülkemizin gelişimine katkı sunmak için eğitimin en önemli aşamalarından birisi de sizlerin meslek tercihlerinin belirlendiği üniversite sınavıdır.

Hafta sonu sınav giriş ve çıkış saatlerinde öğrencilerimize, velilerimize ve sınav görevlilerine otobüslerimiz ücretsiz hizmet verecektir.   Bütün öğrencilerimize girecekleri sınavlarda üstün başarılar diliyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER