KIR-KÖY KAMPÜS ALANI
Devam Eden Projeler
Kırköy Projesi
Tarih: 16.09.2020
KIR-KÖY KAMPÜS ALANI

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu: Yaklaşık 70.000 metre karelik bir alanı hem dezavantajlı grupların üretim yapacakları ve eğitim alacakları bir yer; hem de mesire ve piknik alanı olarak projelendirdik ve tamamladık.

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, “Kır-Köy Kampüsü – Kırşehir’de Dezavantajlı Gruplara ‘Umut’ Doğuyor” Projesi ile tamamlanan kampüs ve piknik alanını yerinde inceledi. Başkanımız Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:

“Anadolu’da örnek bir proje olarak hazırladığımız Kır-Köy, daha önceden Kırşehir’in 60 yıllık çöp depolama merkeziydi. Kırşehir Belediyesi olarak burayı rehabilite ettik ve Kır-Köy Kampüsü adı altında bir proje geliştirdik.

            Yaklaşık 70.000 m2’lik bir alanı hem dezavantajlı grupların üretim yapacakları ve eğitim alacakları bir yer hem de mesire ve piknik alanı olarak projelendirdik ve tamamladık.

            Kırşehir halkının kullanımına sunacağımız Kır-Köy’de havalar ısındığı zaman vatandaşlarımız piknik alanlarını kullanabilecekler. Şimdi de gelmek isteyen olursa halka açık ve şu anda proje hayata geçmiş durumda. Bunun için projede bütün emeği geçmiş arkadaşlarımıza ve beden işçisi olarak çalışan; projede emek veren emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

             Kır-Köy kampüs alanımız bölgemizde gerçekten tek ve örnek projelerden birisi. Projenin hayatiyet kazanmasında Kalkınma Ajansı’ndan da destek gördük, onlara da teşekkür ediyoruz. Gerçekten Kırşehir’deki yeşil alan konusunda ana hedefimiz; biz 7 metrekareden aldık ve 10 metre kareye çıkaracağız.  Bu konuda da belirli bir mesafe kat ettik. Şu anda 8 metre karenin üzerine çıktık yeşil alan olarak.

             Diğer park projelerimiz hayata geçtikten sonra Kırşehir’de kişi başına 10 metre kareyi yakalayacağız.

            Bölgemizde özellikle Kırşehir’in bu dezavantajlı gruplarla ilgili projelerde Türkiye’de örnek projelerden birisini hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kampüs alanımızın açılışını havalar ısındığı zaman hep birlikte Kırşehir halkıyla birlikte yapacağız.

            Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanında, Gölhisar’da bir yoğunluk oluyordu. Gölhisar Mahallesindeki vatandaştan gelen talepleri de değerlendirdik, onlar orada mangal ve piknik alanı istemiyordu, biz bu konuda beklentisi olan hemşehrilerimizi de düşünerek bu beklentiyi yeni piknik alanımıza taşıdık. Kırşehir’e hayırlı uğurlu olsun.”

DİĞER FOTOĞRAFLAR
Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA