GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ

Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü arkasında yaklaşık 20.000 m2 alana kurulacak Güneş Enerji Santrali projemiz Belediyemiz’in  öz kaynakları ile yaklaşık 5 milyon 300 bin TL’ye mal olacaktır. Faaliyete geçme süresi yaklaşık 3 ay gibi bir zamandır. Kurulma aşamasındaki tesisimizin kurulu gücü 1 megawatt’tır. Çevreye duyarlı Güneş Enerjisi Santralimizin faaliyete geçmesi ile birlikte yıllık ortalama 1.379.438 kilowatt/saat enerji üreteceğiz. Belediyemiz’in enerji ihtiyacı için 6 megawatt’lık güce ihtiyaç vardır. Amacımız bu potansiyeli artırarak Belediyemiz’in enerji ihtiyacını tamamı ile karşılamaktır. Enerji Santrallerimize finans sağlamamız durumunda ilavelerle devam edeceğiz.

Projeyi Sosyal Medya'da Paylaş;
DİĞER PROJELER
KIRKÖY PROJESİ
Kırköy Projesi
GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ
Güneş Enerjisi Projesi
ŞEHİRİÇİ MİNİBÜS TERMİNALİ PROJESİ
Eski Pazar alanının bulunduğu 10.500M²’lik yer Şehir içi Minibüs olarak projelendirildi. Kent sakinleri için rekreatif bir alan oluşturulması amaçlanmıştır.
AHİ EVRAN-I VELİ KÜLLİYESİ
Ahi Evran Külliyesi, Kırşehir’imizin tanıtımında önemli rol üstleneceği gibi, kıymetli bir kültürel mirasın temsilcisi olarak yeniden canlandırılması için de önem arz eden bir sosyal sorumluluk projesidir.