1 - İKİZARASI KENT PARK 

Kılıçözü mevkinde bulunan 120.000 m2’lik alanda yapımı tamamlanan  İkizarası Kent Parkı Kırşehir’in değişen çehresinin yeni bir yüzü oldu.

Parklar ve parkları çevreleyen alanlar yalnızca doğayla ilişki kurulan yerler değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel alanlar olması gerekir. Bu yüzden biz İkizarası Kent Parkı projemizle insanların hem dinlenebileceği hem de sosyal aktiviteler yapıp vakit geçirebileceği bir alan inşaa ettik. 

Bu projemizin tamamlanmasıyla Kırşehir marka şehir olma yolunda ciddi bir ivme kazanmanın yanında  pek çok imkânın bir arada bulunduğu sağlıklı, huzurlu ve güzel bir alana sahip oldu.

Proje bünyesinde; spor kompleksi, ada restoran, gençlik merkezi, satış birimleri, çocuk oyun alanları, wc grupları, gözlem kulesi, konser alanı, amfi grupları, köprülü geçişleri, kanolarla gezinti imkanı, yürüyüş yolları, su oyunları bulunmakta olup, şehir merkezinden geçen Kılıçözü Deresi’nin aynı zamanda ıslah projesi olarak değerlendirilmiştir.

          

 

2 - AŞIKPAŞA MASAL PARKI

Eski Hayvanat Bahçesi alanına yapılan Masal Parkı; her yaş grubuna hitap eden şık mekanlarıyla, masal gibi zamanların geçirileceği, Kırşehir’in gözde mekanlarından birisi olmaya aday projelerimizdendir. Giriş kısmında bulunan bir temsili kitap yapısının insanları karşılamasıyla bir masalın içine sürükleyen Masal Parkı bünyesinde, farklı yaş gruplarına hitap eden çocuk oyun alanları, Masal Treni, oturma alanları, kameriyeler, su oyunları, köprülü geçişler, atlı karınca, masal kahramanlarının heykelleri ile restoran yapısı, satış birimleri, açık amfi, wc gruplarının bulunmakta olup, 16.300 m2 alan üzerinde aileniz ve sevdiklerinizle beraber güzel vakitler geçireceğiniz bu güzel mekan nisan 2015'de hizmete açılmıştır.

  

3 - ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ

Mayıs 2015'de yapımı tamamlanan terminal, konforlu mekanları, dinlenme-bekleme alanları, büfe, cafe, restoran, araç bakım ünitesi, yönetim birimleri ve ferah bilet satış birimleriyle Kırşehir’imize yakışır estetiğiyle Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir özelliktedir.

 

4 - CACABEY KENT MEYDANI

Yıllarca kullanımdan kaynaklı zemin kaplamalarında yenileme çalışması gereken Cacabey Meydanı, hem şehrimizin merkezinde bulunan bir alan olması sebebiyle hem de Kırşehir’in simgesi haline gelen Cacacey Medresesi’nin bir parçası olması özelliğiyle çok sayıda ziyaretçisi olduğu için çevre alanlarla da bütünlük oluşturması için mekansal genişleme ve yenileme çalışmasına ihtiyaç duyulmuştur. Kırşehir’imize yakışır modern bir meydan düzenlemesi çalışması yaklaşık 23000m2 lik alandaki yapımı geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştır.

 

 

5 - TENİS KOMPLEKSİ

Spora ve sporcuya destek verme çabasıyla yola çıkarak gerçekleştirmekte olduğumuz Kırşehir Belediyesi Tenis Kompleksi ile çağımızın gözde sporlarından tenisin ilimizde yaygınlaşması için açtığımız kurslarda faaliyetlerimiz devam etmekte olup, yakında yapımı tamamlanacak olan yeni Tenis Kompleksi ile hem halkımıza zaman geçirebilecekleri yeni bir mekan kazandırılmış olacaktır, hem de ulusal ve uluslar arası arenada Kırşehir’imizin tanıtımının yapılabilmesi amacıyla Tenis Turnuvaları düzenlenecektir.

 

6 - ŞEHİT EKREM ÜLKER CAD. BÖLÜNMÜŞ YOLU

Projesinin tamamlanması akabinde yapımına başlanan ve hızla devam eden Şehit Ekrem Ülker Caddesi, yaya yolu, araç yolu, bisiklet yolu, cep otoparkları ve yeşil alanları ayrıştırılarak, şehir içi ulaşım akslarımızı modern görünümlü ve kullanımlı hale getirerek kent siluetinde Kırşehir’imizi eşsiz kılacak çalışmalarımızdandır.

 

7 - ANKARA - KAYSERİ YOLU YEŞİL BANT PROJESİ

Proje tamamlanmış ve Halkımızın hizmetine sunulmuştur...

 

8 - PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI, FİDANLIK VE SERASI

Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü’nün yanında yer alan sera ve fidanlıkta, şehrimiz parkları ve refüjlerinde kullanılmakta olan fidan ihtiyacını karşılamak üzere, üretimin yapılmaktadır.

 

 

9 - TABİAT PARKI

Aşıkpaşa Mahallesinin doğu kısmı ,Bölge trafik müdürlüğü karşısındaki 1200 dönümlük alanı kapsayan bölgede Orman ve Su İşleri Bakanlığıyla beraber proje çalışmalarımız devam etmektedir. 1200 dönümlük bir alanı kapsayan projede çok detaylı ve yoğun çalışmalar devam etmektedir.

 

10 - ÇİÇEK SATIŞ MERKEZİ

Daha yeşil bir Kırşehir hedefi ile çıktığımız yolda onbinlerce ağacı ve yüzbinlerce çiçeği toprakla buluşturarak Kırşehir’in sokaklarını yeşillendirdik. Şimdi de evlerinizin bahçelerini, balkonlarınızı yeşillendirebilmek ve bitkiler hakkında bilgiler alabilmeniz için Çiçek Satış Merkezimizle hizmet vereceğiz. Çiçekler, graslar, sera bitkileri ve meyve fidanlarının satışını yapacağımız merkezimiz Buğday Pazarı’nın bulunduğu alana yapılacak. 

 

 

11 - SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTASYON MERKEZİ

Sokak hayvanlarının insanlara, insanların da sokak hayvanlarına verebilecekleri zararların önüne geçilmesi amacıyla kurulan rehabilitasyon merkezinde; sokak hayvanları toplanarak yeme, içme, barınma ihtiyaçları karşılanmaktadır. Aynı zamanda kısırlaştırma ve aşılama işlemleri yapılmaktadır. Evcil hayvan edinmek isteyen vatandaşlarımıza da ücretsiz olarak bu hayvanlar verilebilmektedir. Merkez, 2010 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır.

 

 

12 - KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİ

İlimiz ev ve işyerlerinde oluşan evsel atıkların, modern bir şekilde imha çalışmalarının yapılması amacıyla faaliyete geçirilmiş olan Katı Atık Bertaraf Tesisi, aynı zamanda gerekli olan zamanın geçmesinden sonra, şehrimizde için biyogaz enerji üretimi de yapacak bir merkez haline dönüşecektir.

 

 

13 - VAHŞİ ÇÖP ALANI İSLAH PROJESİ

Doğal alana bırakılan çöpleri zararsız hale getirebilmek amacıyla çalışma başlatılmıştı. Kırşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında vahşi çöp alanında bulunan ve doğaya zarar veren çöplerin ıslahı için başlatılan çalışmalar bitirildi. Projenin hayata geçirilmesi ile 150 Bin m2 bir alana dağılmış çöp, 40 Bin m2 alanda toplanarak, 1/3 eğimle düzeltildi, sıkıştırıldı ve üzerine toprak tabakası serildi. Toprak tabakasının üzerine drenaj çakılı serildi. Bu örtünün üzerine de, yağmur suyunun çöpün üzerine gelmemesi için jeosentetik kil örtüldü. Bu kilin üzerine de tekrar drenaj çakılı serildi ve bunun üzerine de 70 cm kalınlığında toprak serildi. Ayrıca çöpün kaymaması için topuk seddi ve yağmur suyu kanalıda yapıldı. Tüm bunlar bittikten sonra metan gazının kontrollü bir şekilde yakılması içinde 11 adet gaz bacası konuldu. Böylelikle, çöplerin çevreye olumsuz etkilerini giderilmiş olacak.


 

14 - ATIK SU ARITMA TESİSİ

Şehrimiz atık sularının %95 oranında temizlenerek doğaya salıverilmesini sağlayan Atıksu Arıtma Tesisi, temizleme oranıyla ülkemiz ortalamasının üzerinde bir başarıyla faaliyetlerine devam etmekte olup, sosyal sorumluluk adına belediyemizce tamamlanan projelerimizdendir.

 

15 - KAPALI OTOPARKLI ÇOK AMAÇLI MODERN PAZARYERİ

Kırşehir’in görünümüne ve konforuna önem veren, Kırşehir’i ve Kırşehirliler’i önemseyen anlayışımızla yola çıkarak inşasını tamamlayarak hizmete açtığımız, toplam 6800 m2 kapalı otoparkı ve 12000m2’lik Pazar alanıyla, Modern Kapalı Pazaryeri Türkiye’de eşi benzeri olamyan tasarımıyla ve her türlü ulaşım imkanıyla ailenizle güvenli, huzurlu ve konforlu Pazar alışverişlerinin yapılabileceği, insan odaklı bir projedir.

 

16 - AĞALAR KONAĞI

Kırşehir’imizin tarihi mirasına saygı duyarak, koruma ve sahip çıkma adına belediyemizce atılan adımlardan birisi olan Ağalar Konağı Kırşehir Kültür Evi yapısı, aileniz ve sevdiklerinizle beraber Ağalar Konağı’nın yanında Kırşehir’e özgü yemekleri tadabileceğiniz modern bir restoran projesidir. Açık ve kapalı alanlarıyla yaz-kış hizmetinize açık olacak olan Kırşehir Kültür Evi’nin inşaatı önümüzdeki ay tamamlanarak, faaliyete açılacaktır.

 

17 - YAYA ÜST GEÇİTLERİ

Yaya ve taşıt ulaşımını kolaylaştıracak nitelikteki üst geçitlerimizi tamamlayarak Kırşehir’imize yeni bir çehre kazandırdık.Yaya ve taşıt ulaşımının kalitesini artırmak ve Ankara - Kayseri kara yolunda meydana gelen kazaların önüne geçmek amacıyla;
•Cumartesi Pazarı mevkii
•Kındam Kavşağı
•Yeni Otogar Kavşağı (Meytaş Kavşağı)
olmak üzere üç yaya geçidinin yapımını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk.

  

18 - TOPTANCI SEBZE VE MEYVE HALİ

Kentimizi dükkanlarında ve pazarlarında satılan meyve, sebzelerin gıda sertifikası ile satılmasının denetiminin sağlanması, ve şehrimize gelen gıdaların bozulmasının önlenmesi amacıyla soğuk hava depolarıyla birlikte oluşturulan Hal Binası projesi 2010 yılında açılışı yapılarak faaliyetlerine başlamıştır.

 

19 - BELEDİYE KAMPÜS ALANI

Belediyemizin faaliyetlerinin daha etkin ve verimli şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla, araç parkını da bünyesinde bulunduran Destek Hizmetleri Kampus Alanı, modern yapısıyla işlevlerini yerine getirecek olup, önümüzdeki günlerde açılışı yapılarak faaliyetine başlayacaktır.

 

20 - ŞEHİRİÇİ İÇME SUYU TEMİN SİSTEMİNİN REHABİLİTASYONU VE SCADA MERKEZİ KURULUMU PROJESİ

Bu proje ile; 3 adet su deposu, iki katlı scada binası, 4 adet mevcut Terfi Merkezi ve 7 adet mevcut su deposunun rehabilitasyonu, 169 km içme suyu borusu döşemesi ve 4 Bin abonenin bağlantısı yapıldı. 2014 yılında başlayan proje 2016 yılı Eylül ayında tamamlanmıştır.

 

21 - PRESTİJ YOLU 1. ETAP

2 Etap olarak düşündüğümüz Prestij yol Projemizin; 1'inci Etabı olan Kazankaya Caddesi ve Şehit Bayram Köse Caddeleri boyunca uzanan akslarda; araç yolu asfaltlama, yaya yolu, bisiklet yolu, cep otoparkları yapımı ve bitkilendirme yapılarak 1. Etap tamamlanmış oldu.

 

22 - ANA CADDE DÜZENLEMESİ

Ankara Caddesi, Terme Caddesi, Lise Caddesi ve Mehmet Ali Altın Bulvarının   altyapı çalışmasının bitirilmesi ile birlikte yol düzenleme,  kaldırım, cep otoparkı, yerkon uygulaması, bisiklet yolları, akıllı şehir sistemleri,  orta refüj düzenlemesi ve peyzaj gibi çalışmaları yeniden yapıyoruz.

  

 

23 - ULAŞIM MASTER PLANI

Ulaşım Master Planı kapsamında Şehir Merkezinde toplu ulaşım sisteminin yeniden düzenlenerek, toplu taşıma kullanım oranının arttırılarak özel araç kullanımının azaltılması ve kent içi yolculukların daha hızlı, güvenli, ekonomik ve konforlu şekilde yapılabilmesi için gerekli önlemlerin alınması hedeflenmektedir.

 

 

24 - PRESTİJ YOLU 2. ETAP

Prestij yol projemizin 2. Etabı olan; Kındam Kavşağından başlayan Kılıçcı Köprüsü Bulvarı ile, Basın Anıtı Kavşağından başlayan Dr Sadık Ahmet Bulvarı arasındaki yolun düzenlemesi projesi kapsamında; Dr Sadık Ahmet Bulvarı’nın  Yunus Emre Kavşağına kadar olan bölümü boyunca uzanan akslarda;  yaya yolu, araç yolu ve orta refüj düzenlemesini tamamladık.

 

25 -  SEMT SAHALARI 

Spor sağlıktır, spor yapmayan gencimiz kalmasın dedik.  Mahalle parklarımızın yanı sıra gençlerimizin de spor yapıp kaliteli zaman geçirerek sosyalleşmelerine katkı sağlayacak Semt Sahaları Projelerimizi tasarladık. Projemiz içerisinde mini futbol sahası, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, fitness ve oturma alanları yer alacak.

 

 

26 - SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

 

27 - NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi inşaat çalışmaları tamamlanmıştır. Kültür ve Sanat Merkezi; 250 ve 750 kişilik çok amaçlı salonları, fuaye ve sergi alanları, Halı müzesi, dernek odaları, kurs odaları ve yönetim birimlerinin olduğu 21.000 m²’lik kapalı alana sahiptir. Açılışının Yapıldığı 2017 Yılı Eylül ayından 2018 yılı ilk 6 ayına kadar 115 Bin Kişi faydalanmıştır.

    

 

28 - GÜZLER EVCİL HAYVANLAR PARKI VE PİKNİK ALANI

Doğa güzelliğine müdahale etmeden yaptığımız parkımızda daha konforlu bir piknik alanı, seyir terasları, basket sahası, satış birimleri ve belki de en önemlisi çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı yer almaktadır. Projemizde ayrıca onlarca çeşit kuşun bir arada yaşayacağı bir kuş bahçesi de bulunmaktadır.

Açılış Tarihi :Ekim 2017

 

29 - TERME ŞELALE PARK

5500 metre kare alana yapılmakta olan Terme Şelale Parkımız; insanların ayaklarını suya sokup dinlenebilecekleri Termal suyun olduğu şelale etrafında 800 M² havuz, dinlenme ve oturma alanlarından oluşmaktadır.

 

30 - ASRİ MEZARLIK

Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze ve defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması amacı ile Boztepe Yolu'nda 2 etap olacak şekilde inşaatına başladığımız Asri Mezarlık Projesi kapsamında; cami, gasilhane, taziye evi, yönetim binası, çeşmeler ve mermer atölyeleri yer alacak.

 

31 - UZUN ÇARŞI SOKAK VE ÇEVRE DÜZENLEME 

Bu proje kapsamında; Ziraat Odası istikametinden Birtat Pasta Salonu’na kadar olan kısımda cephe, yol ve kaldırım düzenlemesi devam etmektedir. 

 

32 - İLAVE PAZARYERİ

Köylülerimizin kendi elleriyle yetiştirdiği sebze ve meyveleri, Kırşehir halkına daha konforlu ve nezih bir ortamda sunmaları için yeni pazar yerimizin hemen yanında İlave Pazar Projemizin inşaatı tamamlanmıştır.

 

33 - KATI ATIKTAN ELEKTİRK ÜRETİMİ