21.11.12 11:42

           Başkan Bahçeci, Kırşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş’a gelişen ve ilerleyen Kırşehir’i anlattı.

      AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kırşehir Belediyesi İkizarası Kent Parkı'nın temel atma töreni için Kırşehir'e geldi. Resmi olarak ilk şehir dışı ziyaretini Kırşehir'e yapan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kırşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Bahçeci'den brifing aldı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin faaliyetlerini dikkatle dinleyen Kurtulmuş, Başkan Bahçeci'den de övgü ile bahsederek; " Kırşehir’in nüfusunun 110 bin civarında olmasına rağmen karşımda bir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediyesine ait projeler gördüm. Bu başarılı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci'yi tebrik ediyorum" dedi.

 

Başkan Bahçeci; “Bir hayalimiz daha gerçek oluyor…”

       Kırşehir’in Çılgın Projesi İkizarası Kent Parkı’nın temel atma töreni Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımlarıyla gerçekleşti.

     Törene, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Ağır Ceza Reisi Şeyhmus Yeşiltaş , Ak Parti İl Başkanı Av. Salih Çetinkaya, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, İl Emniyet Müdürü Mustafa İncebay, Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Kırşehir eski Milletvekilleri Hacı Turan ve Cafer Güneş, Yüklenici Firma Özbek İnşaat sahibi Lider Özbek, Kayseri İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Müfit Göçen, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, mahalle muhtarları, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, daire müdürleri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

        Kırşehir’in bir hayalini daha hep birlikte gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;” Görevde olduğumuz 3,5 yıl içerisinde, daha göreve başlamadan önce Kırşehirimizin ihtiyaçlarını belirledik. Biz yola çıkarken bir hedef seçtik, hedefimiz Türkiye’nin en güzel şehirlerinden olan Kırşehir’i, Türkiye’nin en güzel yaşanabilir şehri haline getirmek. Bu hedefler doğrultusunda gösterişten uzak durarak iyi bir ekip kurup ihtiyaçlarımızı belirledik ve bunları en iyi şekilde projelendirip planladık en sonunda ise hayata geçirmeye başladık. Genç bir ekiple yola çıktık ve dedik ki biz bu şehre mührümüzü vuracağız. Vatandaşlarımızın da manevi destekleri ile pes etmeden ilerledik. Bizler öncelikle iyi bir proje üretmeyi düşündük sonra projelerimizin yapımını en iyi şekilde gerçekleştirmeyi ve hizmete açtıktan sonra en iyi şekilde işletmeyi bu prensiplerle ilerlerken hiçbirinden uzaklaşmadan çalıştık. Kırşehir Belediyesi olarak önce hayal ediyoruz, sonra projelendiriyoruz ve gerçekleştiriyoruz. Bugün ise bir hayalimizin daha ilk adımını atmış olacağız. İkizarası Kent Parkı Projemiz 2,5 yıl boyunca üzerinde çalıştığımız bir projedir ve yaklaşık maliyeti 30 trilyonu bulmaktadır. Projemiz 120.000 m2’lik bir alana sahip olup, bu alanın 20.300 m2’lik kısmı göl alanı olacaktır. İşe başladığımız günden itibaren yaklaşık 6 trilyonluk kamulaştırma gerçekleştirdik. Bölgenin alt yapısını, içme suyunu, kanalizasyonunu, yağmur suyu drenaj hattını, sulama sistemlerini ve yollarını baştan düzenleyeceğiz. Projemizde; açık konser alanı, açık meydanlar, seyir terasları, açık oturma ve dinlenme alanları, geniş yeşil alanlar, açık amfileri ve pergola oturma grupları, spor merkezi, açık ve kapalı spor alanları, gençlik merkezi, iki tane ada ve büyük adada restoran küçük adada ise cafe, gözlem kulesi, kiosklar, çay evleri, yöresel satış alanları, mescit, wc grupları ve ışıklandırmaları ile prestijli bir park oluşturacağız. Toplam 2900 adet nitelikli ağaç, 37 bin adet gül ve çalı bitkisi dikeceğiz. Bu projemizi sizlere ilk kez sunduğumuzda gerçekten gerçekleşecek mi? gibi sorularla karşı karşıya kalmıştık, çok şükür ki projemizi bitirip ihalemizi yaptık, çalışmalarımıza başladık ve inşallah 2013 yılının sonuna kadar projemiz bitmiş olacaktır.

    Birlik ve beraberliğin olduğu yerde bereket ve rahmet olduğunu biliyoruz. Biz, Milletvekillerimiz, Valimiz, Teşkilatımız, Sivil Toplum Örgütlerimiz, Üniversitemiz ve Kırşehir’de yaşayan bütün kesimlerle birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Açılışlarımız da ve projelerimizin temel atma törenlerinde aramızda tüm Kırşehirlileri görmekten mutlu oluyoruz. Projelerimiz bittiğinde Kırşehir Türkiye’de parmakla gösterilen bir şehir haline gelecektir.” dedi.

     Tüm çalışma arkadaşlarına ve desteklerini esirgemeyerek emeği geçen herkese teşekkürlerine sunarak konuşmasına son veren Başkan Bahçeci’nin ardından Milletvekilleri Muzaffer Aslan ve Abdullah Çalışkan birer konuşma yaptı.

        Daha sonra temel atma töreni öncesi konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kırşehir Belediyesi ziyareti sırasında Başkan Bahçeci’nin sunumunu dinlediklerini ve Kırşehir’in nüfusunun 110 bin civarında olmasına rağmen karşısında bir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediyesine ait projeler gördüğünü belirtti.

        Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş; “Kırşehir Anadolu’nun bize ait olan kültürünün temel merkezlerinden ve bizim medeniyet değerlerimizin tohumunun atıldığı şehirlerden birisidir. Kırşehir’den, Aşıkpaşa, Ahi Evran, Şeyh Edebali, Yunus Emre ve Cacabey gibi ilim ehli olan büyük insanların gelip geçtiğini biliyoruz. Bizler sadece şehirlerin görünen yüzü ile değil şehirlerin aynı zamanda ruhuyla da ilgileniyoruz. Onun için Cacabeyle, Ahi Evranla, Yunus Emreyle, Şeyh Edebali ile ilgileniyoruz. Şehirlerimizin caddelerini yapacağız çünkü insana hizmet hakka hizmettir, parklarını yapacağız çünkü halka hizmet hakka hizmettir. Siyasetimizin kilit cümlesi milletin duası Allah’ın rızasını kazanmaktır. Esas yapmamız gereken bu topraklardaki bize ait olan ruhu diriltmektir.”dedi.

        Kırşehir’de olmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, yapılan projelerin kısa sürede bitmesini temenni ederek, İkizarası Kent Parkı Projesi’nin Kırşehir halkına hayırlı olmasını diledi.

İkizarası Kent Parkı Projesi’nin ilk temel atma işleminin gerçekleşmesi ile tören son buldu.