11.05.12 13:30

Kırşehir Belediyesi’nden Engelliler için Merdiven Asansörü…

Engelliler ve yaşlıların sağlıklı insanlar gibi zorlanmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri, fiziksel çevrenin engelliler için ulaşılabilir ve yaşanılabilir kılınması için, kentsel, sosyal, teknik altyapı alanlarında ve yapılarda gerekli düzenlemelerin yapılmasını amaçlayan Kırşehir Belediyesi, engelli merdiven asansörü yaptı.

Daha önce yolları ve kaldırımları düzenleyen, engelliler için engelsiz yaşam projeleri yürüten Kırşehir Belediyesi, son olarak Belediye hizmet binasını engelliler için engelsiz hale getirdi.

Engelli merdiven asansörünü Kırşehir Belediyesine giriş çıkışları kolaylaştırmak adına yaptıkları belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “ Engelli bireylerimizin ve yaşlılarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek ve yanlarında olabilmek için tüm yenilikleri yapıyoruz. İlimizde engellilerimizle ilgili tüm projelerimizi gerçekleştirdik. Belediyede işi olan engelli yurttaşlar şimdi başka birinin yardımına ihtiyaç duymadan belediyenin herhangi bir noktasına ulaşabilirler. Kent siçerisinde yaptığımız çeşitli sosyal projeler ile engelli vatandaşlarımızın yaşamında kolaylıklar sağlamaya çalışıyoruz. Kırşehir Belediyesi olarak bu konularda hassasiyet gösteriyoruz.”dedi.