11.06.18 11:18

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, seçim çalışmalarına Kırşehir’in ilçelerinde ve merkezde yaptığı esnaf ve vatandaş ziyaretleri, mahalle toplantıları ile devam ediyor. Yaptığı ziyaretlerde seçimlerde ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Bahçeci; “Üreten, büyüyen Türkiye sizi neden rahatsız ediyor? Bunların derdi yapmak değil, yıkmak.” diyerek şunları söyledi.

24 Haziranda seçime gidiyoruz. Bu seçim ülkemiz için çok önemli. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile gideceğimiz ilk seçim. Aynı zamanda dışarda ve içerde zorluklarla mücadele verdiğimiz bir dönemde seçime gidiyoruz. 24 Haziranda vereceğimiz karar, ülke açısından son derece kritik. Devlet Bahçeli ile Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz sonrası bir araya geldiler. Mesele devlet ise, mesele ülkemiz ise Türkiye’nin bekası ise her şeyi bir kenara bırakmamız gerekir dediler ve güç birliği yaptılar. Bu güç birliğinin neticesinde bir ittifak kuruldu, Cumhur İttifakı. İnşallah bu ittifak sizlerin desteği ile tüm Türkiye’de güçlü bir destek alacak. Türkiye’nin ayağının tökezlemesini bekleyenler, Recep Tayyip Erdoğan’ın tökezlemesini bekleyenler Allah’ın izni ile 24 Haziranda yine hezimete uğrayacaklar.

Apoletleri sen mi taktında, sen sökeceksin?

Cumhurbaşkanı adaylarına bakıyoruz hepsinin ağzında bir “YIKACAĞIZ” kelimesi. Külliyeyi yıkacağım, Kanal İstanbul Projesini durduracağım, TİKA’yı kapatacağım, araba üretmeye ne gerek var Almanlar üretiyor onlardan alırız diyorlar. Uçak üretmeye de gerek yok onu da durduracağım Amerikalılardan alırım diyorlar. Yıllarca bu zihniyet namerde muhtaç etmedi mi bizleri? İsrail’de aldığımız heronlar, istihbaratı önce PKK’ya göndermedi mi? Yıllarca boş dağları bombalamak zorunda kalmadık mı? AK Parti döneminde ise insansız hava araçlarımız PKK’ya dağları dar etti. Siz bundan mı rahatsız oluyorsunuz? Üreten, büyüyen Türkiye sizi neden rahatsız ediyor? Bunların derdi yapmak değil, yıkmak. Birileri çıkıyor Afrin Kahramanı Temel Paşamıza senin apoletlerini sökeceğim diyor. Apoletleri sen mi taktında, sen sökeceksin? Terörle mücadele eden kahraman bir komutanın apoletlerini sökmek kimi mutlu eder? Tabiki en çok PKK’lıları mutlu eder. Kimi üzer; ordumuzu, askerimizi, bizleri üzer. Soruyorum; siz kime hizmet ediyorsunuz?

Recep Tayyip Erdoğan 16 yıldır halkımızın huzurunuzda. Sağlık’ta, eğitimde, ulaşımda… Biraz düşünelim on altı yıl öncesine gidelim. Vatandaşın kıymeti var mıydı? Fakirin, fukaranın kıymetini bilir miydi devlet? Şimdi Türk milletinin onuru izzeti her alanda yükseldi, yükselmeye devam ediyor. Bu seçim o kadar kritik bir seçim ki sadece Türkiye’nin sınırlarını ilgilendiren bir seçim değil! Cumhurbaşkanımız Afrin’de operasyon yapmamış olsaydı, orada ki terör yuvalarını kurutmamış olsaydı; PKK, YPG, DEAŞ sürekli sınırlarımızda bombalı araçlarla eylem yapıyor olacaklardı. Ne dedi birileri? Sakin girmeyin Afrine! İçinde çıkamazsınız orası bataklık dedi. Kahraman ordumuz, Temel Paşamız 58 günde Afrin’e Türk bayrağını dikti. Allah’ın izni ile 24 Haziranda da hem Kırşehir’de 2-0 yapacağız, hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tertemiz bir sayfa açacağız. Biz sadece milletimize güveniyoruz. Biz sadece milletimizden güç alıyoruz. Amerika ne der diye korkan Cumhurbaşkanı istemiyoruz. Almanlar ne der diye tedirgin olan bir Cumhurbaşkanı istemiyoruz. Biz Recep Tayyip Erdoğan gibi milleti için kimseden korkmadan masaya yumruğunu vuran bir Cumhurbaşkanı istiyoruz.” dedi.