11.06.18 11:14

Kırşehir’e bir dizi inceleme ve Kadir Gecesi programı için gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kırşehir Belediyesi tarafından Cacabey Meydanında düzenlenen iftar programına katıldı.

Cacabey Meydanında düzenlenen iftar programına katılan Bakan Ağbal, "Türkiye her açıdan güçlü olduğu dönemlerden birisini yaşıyor. Bugün Türkiye ekonomisi 2017 yılında yüzde 7,4 büyüdü. 2018 ilk çeyrek büyümesi açıklanacak. Büyük bir ihtimalle yüzde 7’nin üzerinde Türkiye büyüyecek. Gerçekten 2018 yılı başında aldığımız kararların ne kadar isabetli olduğunu bugünkü ekonomideki gelişmelerden de görüyoruz. Dolayısıyla, ekonomi büyümeye devam edecek, Türkiye kazanmaya devam edecek" dedi. 24 Haziran sonrasında çok hızlı şekilde ekonomide tekrar toparlanmanın hedeflendiğini anlatan Ağbal, "Her ne kadar son dönemde kurlar üzerinden bir oyun oynandıysa da Allah’ın izniyle 24 Haziran’dan sonra çok hızlı bir şekilde ekonomide bu yön itibariyle tekrar toparlanmayı bekliyoruz. Türkiye’nin makro ekonomik bütün parametrelerine baktığımızda Türkiye ekonomisi bir çok ülkenin çok ilerisinde. Türkiye potansiyel olarak zaten yüzde 5-6 büyüyebilecek bir ülke ki, etrafımızdaki ülkeler bu büyüme oranının ancak yarısını yakalayabilecek durumda. Daha çok yatırım alacağız. 24 Haziran’dan sonra inşallah Türkiye’ye gelecek yatırımlar artacak, ekonomideki büyüme devam edecek. Hükümet olarak her zaman söylüyoruz, üretenin, yatırımcının işletmelerin yanındayız. Yanında olmaya devam edeceğiz. Özellikle son 2 yılda bir çok sahada özel sektörün önünü açacak çok sayıda teşvik, destek ve düzenlemeler yaptık. Bunların uzun vadede Türkiye ekonomisini çok daha iyi noktalara getireceğinden de eminiz. Ama, her şeyden önemlisi sizin gösterdiğiniz cesaret, girişimcilik. Her şeyin üzerinde. 15 Temmuz alçak darbe girişiminden sonra belki ülkede darbeyi başarıya eriştiremediler ama başka birileri ekonomi üzerinden büyük bir şok edici sonuç bekliyordu.

Onu siz girişimcilerimiz sayesinde aştık. Biz de hükümet olarak destek olduk. Önümüzdeki dönemde de inşallah, ekonomide yatırımların, üretimin arttığı, ihracat rekorları kırmaya devam ettiğimiz bir döneme başlayacağız. 24 Haziran seçimleri son derece önemli. yeni bir sisteme giriliyor. Tecrübe ederek öğreneceğiz. Parlementer sisteminden çıkıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine giriyoruz. Aslında bu sistem Amerika Birleşik Devletleri örneğinde görüyorsunuz, icranın çok daha kuvvetli olduğu ve çok daha hızlı yapıldığı bir sistem. Ama, Türkiye’deki sistemde, aslında Amerika’da da böyle, meclis de en az irca organı kadar önemli. hatta daha önemli. Ülkenin önünü açacak temel yapısal düzenlemelerin yasalarla yapılması lazım. Bunu yapacak mecliste de iktidarın güçlü bir temsilinin olması lazım. Cumhur İttifakı olarak, önümüzdeki dönemde Türkiye ile ilgili ortaya koyduğumuz yerli ve milli bir iddia var Bu çerçevede, bu seçimlerde ortaya çıkacak sonuç inşallah çok güzel bir sonuç ortaya çıkacak, bu milli ve yerli duruşu ve hedefleri inşallah güçlü bir şekilde destekleyecek “diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk seçimini yapıyoruz. Bu seçim 16 Nisan referandumunu taçlandıracak, Türkiye’nin önünü açacak yepyeni Türkiye’yi kuracak bir seçim olacak. Bu seçimde Cumhur İttifakı olarak Kırşehirli kardeşlerimizden destek bekliyoruz. İnanıyoruz ki, bu seçimde ortaya koyduğumuz dava bilinci, iddialar Kırşehir’i de Türkiye’yi de 21. yüzyılda ileriye taşıyacak. 24 Haziran seçimlerinde Kırşehir’de sizin yapacağınız destek Türkiye’de hep beraber ortaya konulacak destek inşallah Türkiye’nin önünü açacak"

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’de iftar programında yaptığı konuşmada Türkiye’nin daha da güçlendiği, istikrarın devam ettiği yeni güçlü başlangıçlara vesile olsun diye bu Kadir gecesinde Kırşehir Cacabey meydanından hep birlikte dua edelim. Türkiye önemli bir seçim arifesinde ki hem Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine gidecek ilk seçim olması hem de , ülkemizin bulunduğu şartları incelediğimizde Suriye’de ve Irakta yaşananlar incelendiğinde ülkemizdeki seçimi çok daha önemli olduğunu görüyoruz. 16 yıldır sizlere, bizlere, milletimize sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, milli savunmada her alanda önemli hizmetler yaşatan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak 25 Haziran bismillah deyip tekrar yeni dönemde göreve başlaması ülkemizin selameti, büyümesi , kalkınması ve istikrar açısından son derece önemli. Dokuz yıldır Belediye Başkanı olarak sizlere hizmet ediyoruz. Cacabey meydanı gibi, içme suyu projesi gibi bir çok projeyi hayata geçirdik. Kent Park, Külliyemiz, Pazar Yerimiz, Terminalimiz, Şehir girişlerimiz, Kültür Sanat Merkezimiz ellinin üzerinde parkımızla Kırşehir’imizi baştan aşağı inşaa ettik. Bu dokuz yıl içerisinde 722 milyon yatırım yaptık. Bizim arkamızda güçlü Ak Parti hükümeti olmasaydı. Bizim arkamızda Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bu hizmetlerin hiç birini yapamazdık. Yıllarca Kırşehir böyle güzel yatırımlara şahit olabildi mi. Hastanemiz, Üniversitemiz, Bölünmüş yollarımız her alanda önemli hizmetler aldık. Bu onaltı yıl boyunca Türkiye’nin özlediği hizmetleri bir bir bizlere milletimize yaşatan Recep Tayyip Erdoğan’dan ve arkadaşlarından Allah razı olsun diyoruz.

Başkan Bahçeci, Yıllarca Kırşehir muhalefetten şikayetçi olmadık mı. Şimdi güçlü Ak Parti iktidarı ile birlikte yol aldığımızda yatırımların bir bir fazla olduğunu hep birlikte şahit olduk. 24 Haziran da gelin hep birlikte milletvekilliğinde Ak Partiye, Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a mührümüzü basalım yep yeni projelere bismillah deyip başlayalım. Bunu kim istemez. İki milletvekilimiz var Mikail Arslan, Salih Çetinkaya onlara çok teşekkür ediyoruz. Güzel hizmetler yaptılar şimdiye kadar. Şimdi bayrağı iki tane yeni kardeşimize devir edecekler. Mustafa bey İl Başkanlığımız yaptı ikibuçuk yıl boyunca. İkinci sıra Necmettin bey Akpınarlı hemşerimiz Esnaf Sanatkarlar genel müdürü idi. Kendini çok iyi yetiştirmiş, Ankara’yı çok iyi biliyor. Diyoruz ki, bir tane Ankara’yı bürokrasiyi bilen milletvekili, bir tanede şehri tanıyan milletvekili omuz omuza versin bu kardeşlerinizle beraber şehrimize daha çok hizmet etsin. İnşallah sizlerin desteği ile bunları gerçekleştireceğiz. On altı yıl boyunca hizmetleri sizlerin huzuruna gelen Ak Parti kadroları seçim çalışmalarında gittiğimiz her yerde milletimizin güler yüzü ile muhabbeti ile karşılanıyor. Bu Türkiye siyasi tarihinde rastlanan bir şey değildir. On altı yıl boyunca iktidar olacaksınız gittiğiniz her yerde sevgi ile muhabbetle karşılanacaksınız. Dünya ‘da değişmez bir kural var ne ekerseniz onu biçiyorsunuz. Biz onaltı yıl boyunca aşkla hizmet ettik. Bugünde sevgi ve muhabbet biçiyoruz. Milletimizin muhabbetini biçiyoruz.

Başkan Bahçeci, Onaltı yıl boyunca Recep Tayyip Erdoğan bu hizmetleri yaparken başına gelmeyen bir iş kalmadı. Her türlü engellemeler, her türlü zorlamalara karşı bu hizmetleri gerçekleştirdi. İnşallah b u yeni dönemde güçlü hükümetle, güçlü bakanlarla, meclisle Türkiye daha güçlü hizmetler yapacaklardır. İnşallah bizde Kırşehir’imizde çevre yolumuzu başlatacağız. Demir yolu projemiz gerçekleşecek. İki yüz yataklı hastanemizi başlatacağız. Üniversitemizi daha da büyüteceğiz. Kırşehir’imizde Ahi Evran Külliyemizi bitirip , ahiliği dünya markası yapma yolunda emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Yeter ki siz 24 Haziranda Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarınıza destek verin Ak Partiye mührünüzü basın. İnşallah biz hizmet etmeye devam edeceğiz dedi.