09.06.18 19:06

Kırşehir Belediyesi İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın açılışı, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın katılımı ile gerçekleşti.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Kırşehir’de Cacabey Meydanında düzenlenen ’İçme suyu ana isale hattı’ açılış törenine katıldı. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, yaptığı konuşmasında, açılışı yapılan tesisler Kırşehir’imize hayırlı ve uğurlu olsun diliyorum.

Bozdag , CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi eleştirerek, “Milletin gözüne girmek için atmadığı takla kalmadı. Neden yapıyor bu sistem olduğu için yapıyor. AK Parti’ye ‘AKP’ diyorlardı. Halk oylaması sırsında ne yaptılar ‘aman AKP demeyelim AK Partililerin de oyuna ihtiyacımız var. AK Parti diyelim.’ Adamların dilini düzeltti bu sistem. Bak şimdi türbe türbe cami cami gezmeye başladılar. Milletin inançlarıyla kavga edenler ne kadar inançlı olduklarını anlatmaya başladılar. Biz anlattırmıyoruz ha, bu sistem anlattırıyor. Çünkü bu sistem yüzde 50 + 1’e ihtiyaç duyduruyor. Ahlaksızlıklara hukuksuzluklara iftiralara ihtiyaç yok. Vatandaş sandıkta notunu verdiği zaman mesele bitiyor” dedi.

Bozdağ, “Kırşehirliler, Cumhurbaşkanımızı indirtmek isteyenlere fırsat verecek miyiz? Vermeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar. Türkiye’yi durdurmanın yolu Recep Tayyip Erdoğan’ı durdurmaktan geçtiğini düşünüyorlar. Türkiye’nin irade, erdem ve cesaretle şahlanışını durdurmanın yolunun AK Parti’yi ve Türkiye’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı durdurmaktan geçtiğini düşünüyorlar” diye konuştu.

“Tayyip Erdoğan’ı yönetemiyoruz ama bir telefonla İnce’yi yönetiyoruz diyor ABD’liler” Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin “Amerikalılar telefon etti” açıklamalarıyla ilgili Bozdağ, şunları kaydetti: “Muharrem İnce, Amerikalılar telefon etti diyor. Yahu bu Amerikalı kim kardeşim açıklasana dürüst bir adama yakışan şey, beni Amerikalı falanca aradı diye adını açıklaması lazım. Açıklamadı. Amerikalı bir laf söylemiş hemen inandı. Biz doğru değil dedik bize inanmadı. Belge istedi. Belgeleri de gösterdik bakalım ne yapacak? Merak ediyorum. Şimdi elin Amerikalısı ne diyor; ‘Tayyip Erdoğan’ı biz yönetemiyoruz. Ama Muharrem İnce’yi telefonla yönetebiliyoruz, bir telefon ediyoruz dediğimizi anında Türkiye’nin gündemine sokuyor’.Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarına değinen Bozdağ, “Bölgeyi teröristlerden bir bir temizledik. Amerika’ya bunu söyleyen bir Recep Tayyip Erdoğan’ı istemiyorlar” şeklinde konuştu.

Başkan Bahçeci, Belediye olarak dokuz yılda toplam 722 milyon yatırım gerçekleştirdik
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Dokuz yıldır sizlere, şehrimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte doğup, büyüdüğümüz, sokaklarında koştuğumuz bu şehri, kadim şehir Kırşehir’i geleceğe hazırlamak, şehrimize vizyon katmak, çocuklarımıza, gençlerimize umutlarını yeşertecek, güzel bir şehir inşaa etmek için gece gündüz arkadaşlarımızla koşturuyoruz. Dokuz yıl boyunca elli yedi proje tamamladık. Projeler hepsi birbirinden büyük, hepsi birbirinde prestijli projeler. Çevre yatırımlarımızın hepsini tamamladık. Katı Atık depolama, Su Atık Arıtma tesislerimizi ve eski çöp tesisimizin ıslahını gerçekleştirdik. Bunların yanında Pazar yerimizi yaptık. Meydanımızı yaptık. Kent Park gibi Türkiye’de örnek gösterilen bir yeşil alanı Kırşehir’imize armağan ettik. Bu projelerimizi yaparken her zaman sizleri arkamızda hissettik. Milletvekillerimizle hep omuz omuza çalıştık. Katkılarından dolayı bütün Milletvekillerimize teşekkür etmek istiyorum. Ne zaman başımız sıkışsa , ihtiyacımız olsa sayın Bakanımızın kapısını çaldığımızda hiçbir zaman bizi geri çevirmedi.

Belediye olarak dokuz yılda toplam 722 milyon yatırım gerçekleştirdik. Dokuz öncesine gittiğimizde Kırşehir Belediyesi 722 milyon yatırım yapacak denildiğinde inanılır mıydı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizim arkamızda olmasaydı bu yatırımları gerçekleştirebilir miydik. Gerçekleştiremezdik. Cacabey Meydanında Cumhurbaşkanımıza selam ,sevgi ve teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ana İshale hattı ve şehir içme suyu projesi , şehrimiz için son derece önemli, hayatı bir proje idi. Kırşehir ana ishale hattı artık çürüdüğü için nerdeyse yüzde iki yüze yakın kayıp ve kaçak bulunmaktaydı. DSİ ile yürüttüğümüz çalışma ile yaklaşık 20 milyon bir yatırımla su kaynaklarımız yeniledik. Yeni beş tane kuyuyu devreye aldık. Şehrimizin ihtiyacı 200 metre bölü saniye iken bu beş kuyunun kapasitesi 250 metre bölü saniye. Hesaplamalarımıza göre 2048 yılına kadar Kırşehir’imizin artık su ihtiyacı kalmadı. Proje kapsamında 49.000 metre içme suyumuzun hattımızın tamamını yeniledik. Üç tane su deposu inşaa ettik. 3 tanede mevcut depomuzu revize ettik. Aynı zamanda bir müjde vermek istiyorum. Kırşehir’li hanımefendilerin yıllardır şikayet ettiği kireç problemi içinde iki tane içme suyu kireçten arıtma projesini de inşallah 2018 yılında temelini atacağız. Kırşehir’imizin yılladır problemi de maalesef içme suyumuzun boruları asbestli borular olması idi. İller Bankası ile yürüttüğümüz yaklaşık 63 trilyonluk yatırımla şehrimizin asbest borularını kuruttuk. Bu kapsamda 169 bin metre içme suyu boru hattımızı yeniledik. Üç tane yeni depo yaptık. Yedi tane de eski depomuzu revize ederek modernize ettik. Bütün şebekemizi tek merkezden kontrol edebilmek için SCADA sistemine de geçmiş olduk. Kırşehir’imize yapacağımız çok hizmetlerimiz var. İnşallah bütün 24 Haziranda değerli hemşerilerimizin güçlü destek ile birlikte iki milletvekilini yine yanımıza alacağız ve 25 Haziran dan itibaren tertemiz sayfayla yeni projelere , yeni hizmetlere hep birlikte bismillah diyeceğiz dedi.

Konuşmaların ardından Kırşehir Belediyesi İçme Suyu Ana İshale hattı açılışı gerçekleşti.