07.03.18 12:33

Başkan Bahçeci Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde Kırşehir ‘de faaliyet gösteren on altı dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerine yaptığı sunumdaki konuşmasında, “Bütün amacımız ve maksadımız Kırşehirlilerle istişare etmek. Çünkü bir şeye inanıyoruz. Rotasını halkın çizmediği siyasetçiler gemiyi karaya oturtmaya mahkûmdurlar.Biz Kırşehir’in ne istediğini, ne istemediğini bilip ,bilmezsek kendimize doğru hizmet politikası belirleyemeyiz. Dokuz yıldır yaptığımız sunumlardan çok faydalanıyoruz. Bu toplantılarda yapılan önerilerle çok projemiz oldu. Karşılıklı bir şekilde görüş alış verişinde bulunmak faydalı oluyor. Yaptığımız sunumlar son derece önemli. Dokuz yıldır sizden aldığımız yetki ile şehrimizi yaşanabilir , vizyonu olan hedefleri olan geleceği umutla bakan bir şehir inşaa etmeye çalışıyoruz. Kolay bir iş değil, zor bir iş. Önemli olan zoru başarmaktır. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ni yapmakta zor oldu ama Şehrimize bir vizyon kattı"
Başkan Bahçeci, "Sekiz yılda 90 proje gerçekleştirdik. 689 milyon yatırım yaptık. Borç batağından, maaş ödeyemeyen bir belediyeden Türkiye’de adından söz ettirilen her şeye ile trilyonluk yatırımlar yapabilen bir belediye haline geldik. Yaptığımız hizmetlerin hepsi kalıcı eserlerdir. 28 trilyon gelir olan bir belediyeden 146 trilyon geliri olan bir belediye haline geldik. Para olmadan yatırım olmaz"
Biz siyaset yapmıyoruz diyen Bahçeci, "Siyaseti hayatımızda üçüncü , dördüncü sıraya koyuyoruz. Farklı görüşlerimiz, düşüncelerimiz ve yaşam şekillerimiz olabilir. Bizleri bir arada tutan Şehrimizin menfaati. Biz önce vatanımız diyoruz, sonrada Kırşehir diyoruz. Kırşehir’de yaptığımız alt yapı işine başka bir belediye başkanı girse altından kalkamazdı.Biz sizin bize olan güveninizi ve sizin kredinize güvenerek bu işe girdik.
Belediyecilik bir ekip işi, iyi bir ekibimiz var. Bütün derdimiz gece gündüz bu şehri yaşanabilir bir şehir hâline getirmeye çalışıyoruz. Bu bizim kişisel menfaatimiz değil, yapılan eserler şehrindir, bu şehrin evlatlarınındır. İnşallah daha güzel yatırımlarda yapacağız, yeter ki siz desteğinizi duanızı bizden esirgemeyin. Tek derdimiz daha güzel bir Kırşehir inşaa etmek.