06.03.18 10:57

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci göreve geldiği 2009 yılından 2018 yılına kadar Kırşehir’e hizmet adına yaptığı projeleri Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde Kırşehir Barosuna kayıtlı Avukatlara yaptığı bir sunumla anlattı.

Başkan Bahçeci,” Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kırşehir Evi’ndeki toplantımızı Kırşehir Barosuna kayıtlı siz değerli avukatlarımıza yapıyoruz. Faaliyet sunumlarımızı her sene düzenli olarak yapıyoruz. Bu senede her yıl olduğu gibi sizlerle bir araya gelelim yapalım istedik. Üç aya yakın şehrimizin her kesimi ile bir araya gelip sunumumuzda neler yapıyoruz, neler yapacağız, belediyemizin son durumu nedir. Burada hemşerilerimizin görüş ve önerilerini alma şansımız olacak. Dokuz yıldır toplantıları aksatmadan yapıyoruz ve en faydalandığımız toplantılardan birisi diyebilirim.

Halkın istikametini çizmediği yöneticiler, gemiyi karaya oturtmaya mahkûmdur…

Halkımızı dinlemezsek, halk bizden ne istiyor , neyi istemiyor, neyi eleştiriyor bunları bilmezsek o zaman yerel hizmet politikamızı doğru üretemeyiz. Bu istişare toplantıları bizim için son derece önemli ve kıymetlidir”

Alt yapı çalışmalarını yaparken zorlu bir süreçten geçtiklerini ve vatandaşlarla beraber sıkıntı çektiklerini kaydeden Başkan Bahçeci; “Şehrimize vizyon kazandırmak için çalışmalarımızı gece gündüze yapıyoruz. İşimizi doğru yaptıktan sonrada kimin ne dediği çok da fazla önemli değil. Şehir merkezinde asfaltı ve alt yapıyı bitirdik. Peyzaja biz çok önem veriyoruz. Peyzaja önem veren bir belediyeyiz. Peyzaj işini tamamını biz kendimiz yapıyoruz. Kent Park’ın ve yaptığımız parkların bütün peyzaj işini kendimiz yaptık. Caddelerimize çok önem veriyoruz ve ağaçlandırıyoruz. Çarşıda belirli kesim yapılan işleri eleştirmek için gündem değiştirmek için uğraşıyor ama bunlar olağan şeyler. Kaldırımlar bitti, trafik sistemi, tek yön uygulamaları, otobüs ulaşımı bunları hızlı bir şekilde oturtturmamız lazım ki bu yaptığımızın değeri olsun. Bisikletleri, toplu taşımaları hayat geçiremezsek yaptığımız hiçbir şeyin kıymeti yok hepsi çöpe gider.

Daha fazla yatırım yapmak için bütçemizi zorluyoruz ve iyi idare etmeye gayret ediyoruz. Dokuz yıldır belediyede başkan yardımcılarımız, birim müdürlerimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Belediyecilik bir ekip işi. Ekip olmazsa belediye başkanı hiçbir şey yapamaz. Hayali olmayanın projesi olmaz, projesi olmayanın eseri olmaz, eseri olmayanın tarihte yeri olmaz. Bu şehirde yaşıyoruz. Bu şehrin güzelleşmesi bizi ilgilendiriyor. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezine 40 milyon para harcandık ve üç yılda bitirdik. Biz bir işin ya en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Ya da yapmıyoruz. İşimizi yapıyor olmak için yapmıyoruz. Türkiye’de adından söz ettirilen projelere imza atıyoruz. Türkiye’nin en güzel Kültür Merkezine sahip oldu Kırşehir. Başbakanımız belediye başkanları toplantısında park yapacaklar Kırşehir’de Yaşar beyin yaptığı parkı görmeden park yapsın dedi ve övgü ile bahsetti.

Toz ve çamur ile söz ettirilen bir şehirden, projeleri örnek gösterilen bir şehir haline geldik. Bütün gayemizde güzel bir şehir oluşturmak. Çocuklarımıza daha güzel bir şehir bırakmak. Bu ülke hepimizin. Bu şehir hepimizin. Allah kimseyi vatansız bırakmasın. Vatanı olmayanın ne inancı olur, ne ideali olur. Ne namusu, ne geleceği, ne evi, ne ocağı hiçbir şeyi olmaz. Biz birbirimize sıkı sıkı sarılmak zorundayız. Farklı düşüncelerimiz olabilir. Siyasi görüşlerimiz de farklı olabilir. Bana oy vermeyebilirsiniz. Ben dokuz yıldır hiç bakmadım, hiçte bakmamda. Bizler kadere iman etmişiz. Allah ne olacağımız bilir. Bize düşen ne, bize bir sorumluluk yüklemiş Belediye Başkanı olarak. Vatan haini olmak için terörist olmaya gerek yok. Kim işini iyi ve hakkı ile yapmıyorsa vatan hainidir. Bu şehre vizyon katmak için, umut olabilmek için çalışıyoruz. Biz bu şehirde doğduk büyüdük. Kırşehir’den herkes kaçmak isterdi. Şimdi bunlar artık tersine dönmeye başladı. İnşallah ulaşım problemini çözdüğümüzde Kırşehir Türkiye’nin en yaşanabilir bir şehir haline gelecek”