08.01.18 14:29

Başbakan Binali Yıldırım’dan Başkan Bahçeci’ye yaptığı hizmetlerden dolayı övgülü sözler.

Türkiye'nin en önemli değerlerinden Neşet Ertaş'a vefa göstermenin görevleri olduğunu dile getiren Yıldırım: ”Belediyemiz genç, dinamik ve çalışıyor. dedi” Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi ile Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nin de açılışını yaptıklarını hatırlatan Başbakan Yıldırım, Kırşehir'e yaptığı faaliyetlerden dolayı Kırşehir Belediye Başkanına da teşekkürlerini iletti.

Başbakan Yıldırım Kırşehir temaslarında yaptığı açıklamada: “Kırşehir son 15 yılda her bakımdan eğitimde, tarımda, hayvancılıkta, ulaşımda ciddi mesafeler kat etti. Üniversitesi ve doğalgazı var. Yolları yapıldı. Sulama barajları, sağlık tesisleri, Belediyemiz genç, dinamik çalışıyor. Bir müddet alt yapıda epeyce iş yaptı. O ara toz toprak oldu. Millet biraz sabırsızlandı ama bu kalıcı rahatlıklar için, güzellikler için geçici rahatsızlıklar olabilir. Şimdi ise pırıl pırıl park yerleri ile, güzel caddeleri ile her şeyi yapıyorlar.

Kırşehir’in misafir severliğini, geleneklerini göreneklerini, Kırşehir ihtiyaçlarını bütün bunları Türkiye’ye tanıtmak buraya yöneticilere ve yerel merkezi yöneticilere de Kırşehir ’ede dikkat çekilmesini onların daha fazla Kırşehir’e ilgi gösterilmesi ve bu yönde hizmet edilmesi gerekir.

2018 yılının bütün Kırşehir’deki vatandaşlarımıza Ahi Evran’ın torunlarına, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yeni yılda ülkemize, milletimize sağlık, sıhhat, güvenlikler diliyorum. Bütün Kırşehirlilere sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Cumhurbaşkanımızın da ayrıca selamlarını Kırşehirlilere iletiyorum.”