06.12.17 09:33

Kırşehir Belediyesi, kentin kültür ve eğitim hayatına önemli katkılarda bulunuyor. Belediye Gençlik Merkezinde bulunan şehir hayatına katkı sunan kütüphane Kırşehir’in eğitim ve öğretim hayatına renk katıyor.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Kırşehir’e kazandırdığı ve 4 yıl önce açılışı yapılan Kent Parktaki Belediye Gençlik Merkezi içinde ikinci katında bulunan Kütüphane, öğrencilerin ve okurların yoğun ilgisini çekiyor. Öğrenciler de ders çalışmak için en ideal ortam’ olarak nitelendiriyor.

Kütüphane, zengin içeriği, sessiz ortamı ile ayda ortalama 5000 kişiye hizmet veriyor. Kent Park içinde bulunan Belediye Gençlik Merkezinde hizmet veren Kütüphane, 1665 kitabı ve her ay düzenli olarak gelen dergilerle hemen her kesime hitap ediyor. Tarih, matematik, felsefe, edebiyat ve psikoloji gibi alanlardaki zengin kitap arşivi, ödünç verme ve danışmanlık hizmetiyle Kırşehir’de büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Kütüphaneye nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir adet fotoğrafla üye olunabiliyor.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , “BEGEM içinde bulunan kütüphanemiz, 4 Yılı aşkın süredir halkımızın hizmetinde. BEGEM kütüphanesin de her geçen gün artan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Vaktinin çoğunu ders çalışarak geçiren öğrenciler Sınavlara hazırlanmak için, sabahtan akşama kadar burada ders çalışıyorlar. Tüm okuma- araştırma ihtiyacını gideren, geniş ve ferah bir yer. Herkesin rahatlıkla gelip çok sakin bir ortamda kitabını okuyup, araştırmasını yapabilir. Kütüphaneye genelde öğrenciler geliyor.43 kişilik salonda derslerini çalışıp, kitap okuyorlar. Yaklaşık 7200 üyemiz var. Ödünç verme hizmetimizden üyelerimiz yararlanabiliyor. Kütüphanemizdeki Roman, Polisiye, Edebiyat, Kişisel Gelişim, Araştırma İnceleme, Din-Tasavvuf , Tarih kitabı ile her ay gelen dergilerle toplam 2.000 kitabımızla, ziyaretçilerimize hemen her konuda yardımcı olup , sakin bir çalışma ortamı sunuyoruz” dedi.